۱۴روش مهم برای نگهداری از خودرو
مرداد ۹, ۱۳۹۸

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

در خودرو چندین فیلتر وجود دارد، که بایستی به آنها اهمیت دهید و از ساز و کار آنها اطلاع داشته باشید. در ادامه انواع فیلتر و ویژگی هایشان را برای شما آورده ایم؛

  • فیلتر هوای خودرو؛

فیلتر هوای خودرو، مانع ورود آلودگی ها، ذرات ناخالص و گرد و غبار به داخل خودرو می شوند. به همین جهت موجب بهبود راندمان و بازدهی خودرو می شوند. در صورت عدم وجود فیلتر هوا در خودرو، گرد و غبار و ناخالصی ها وارد خودرو شده و در سیستم سوخت رسانی مشکلاتی ایجاد می شود و در نهایت آسیب های جدی به موتور خودروی شما وارد می گردد.

این فیلتر بایستی به موقع تعویض گردد. شرایط آب و هوایی تأثیر مستقیمی بر عمر فیلتر می گذارد. در صورتی که در محیط آلوده و پر گرد و غبار رانندگی می کنید، بایستی سریع تر فیلتر خود را تعویض نمایید.

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

 

 

فیلتر روغن، آلودگی ها و ناخالصی ها را از روغن موتور می گیرد و موجب می شود روغن تمیز به صورت پیوسته در خودرو جریان داشته باشد. در هر تعویض روغن بهتر است که فیلتر روغن را نیز تعویض کرد، زیرا فیلتر روغن با گذشت زمان کارایی خود را از دست داده و موجب می شود ذرات ناخالصی وارد خودرو شوند. تعویض به موقع فیلتر روغن آنقدر مهم است که کارشناسان می گویند, اگر قرار است بین روغن و فیلتر روغن یکی را انتخاب کنید، بهتر است که فیلتر روغن را در اولویت قرار دهید.

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

 

 

  • فیلتر سوخت؛

بنزین مصرفی پر از املاح و کثیفی می باشد و می تواند این املاح را با خود به سمت موتور ببرد و عملکرد آن را تضعیف کند، برای رفع این مشکل فیلتر سوخت را در مسیر باک قرار می دهند تا از ورود آلودگی ها به داخل خودرو جلوگیری کنند.

اگر فیلتر سوخت به خاطر آلودگی ها مسدود و گرفته شود، مانع ورود جریان سوخت می شود و در نتیجه عملکرد موتور را کاهش می دهد. به همین سبب فیلتر سوخت را بایستی همچون دیگر فیلتر ها به موقع تعویض کرد. معمولاً این فیلتر را سالی ۱ بار یا پس از ۲۰ هزار کیلومتر تعویض می کنند.

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

 

  • فیلتر کابین؛

فیلتر کابین هوایی که وارد اتاق خودرو می شود را فیلتر می کند و نقش مهمی در سلامت سرنشینان خودرو دارد. این فیلتر مانع ورود ذرات گرد و غبار و آلاینده ها به داخل خودرو می شود. فیلتر کابین را معمولاً سالی یک بار تعویض می کنند. اما اگر در محیطی زندگی می کنید که هوایش آلوده است، بایستی برای سلامت خود و دیگر سرنشینان خودرو، فیلتر کابین را سریعتر تعویض نمایید.

معرفی فیلترهای خودرو و نقش حیاتی آنها

 

برخی از افراد همواره تعویض فیلتر ها را نادیده گرفته و آن را به زمان های دیگری واگذار می کنند. بایستی بدانید در صورتی که هر کدام از فیلتر ها به موقع تعویض نشوند، سلامت خودرو به خطر افتاده و عمر مفید آن کاهش پیدا می کند. بنابراین همواره تمام فیلتر ها را به دقت بررسی نمایید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. در این راستا فروشگاه تام فیلتر برای رفاه شما عزیزان، قطعات خودرو از جمله انواع فیلتر را با بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار داده و شما می توانید با اطمینان خاطر بهترین و با کیفیت ترین فیلتر ها را خریداری نمایید.